• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim

Hakkımızda

Mermerit mermer tozu ve polyester ile hazırlanan karışımın kalıplara dökülerek reaksiyon sonucu istenilen şekilde katılaşması ile oluşan cisimlere denir. genelde mutfak tezgahı, kuaför tezgahları, okul, lokanta, hastane, turistik tesisler, kurumlar, kooperatifler vb. için çok evyeli lavabo dökümü, hilton lavabo karşılama bankoları gibi ihtiyaçları sınırsız renk ve model seçenekleri ile yapılabilir. mermerit özel ebat ve şekillerde kolayca üretilebilir, mermerit üzerine dökülen asit, yağ, yoğurt suyu, kola, çay, limon suyu ve asitli temizleyiciler gibi dış etkenlerden etkilenmez. sıvıları kesinlikle emmez, yüzeyinde gözeneksiz olduğundan leke oluşturmaz, kir, bakteri ve mikrop oluşumuna izin vermez. mermerit malzemesinin ana hammaddesi mermer tozu ve polyester olmasına rağmen, ayrıca içerisine eklenebilecek renk pastaları, ayırıcı ve jelkot gibi ek malzemelerle çeşitleri arttırılabilir. mermeritten imal edilen mutfak tezgahları ve banyo lavabolarının arka tarafı kalın, ön dudağı ve evye kısmının tek parça oluşu sebebi ile sıvı sızdırması yapmadığı için ahşap mutfak ve banyo dolaplarının sıvıdan dolayı zarar görmesini, açılmasını ve şişmesini önler. mermeritte yapıştırma ve ek yeri yoktur. bundan dolayı zamanla arka süpürgeliğin, ön ile kenar dudaklarının oynaması, açılması ve evye kısmının tezgahtan ayrılıp aşağı düşmesi gibi bir problemlerle karşılaşılmaz.kalıptan çıkarıldığında yüzeyi parlak ve pırıl pırıldır. estekik ve *. cilalamaya gerek yoktur. rengi yıllar geçsede solmaz ve parlaklığını kaybetmez. mutfağınızaa, banyo dolaplarınıza ve fayanslarınıza uygun, istenilen renk seçeneklerinde üretilebilir. hatta müşterinin isteğine göre özel renk çalışması bile yapmak mümkündür. granit (grapol) ve mermer (onix) görünümünde de üretilebilir. ürünlerin imalatı esnasında, malzemenin havası alındığından dolayı, ürünlerde çatlama ve hava boşlukları olmaz. polyester bazlı üretim olduğu için, kasılmadan dolayı kırılma yapmaz. esneme payı daha fazladır. bu yüzden çok sağlam ve dayanıklıdır.mermeritler 220°c ısıya kadar (direk temaslar hariç) dayanıklı ürünlerdir.yalnız ortalama 10 sene gider. Mermeritin en belirgin zayıf noktasından biri, keskin aletlerin çizebilirliğidir. Yapmanız gereken direk üzerinde birşey kesilmemesidir.

Mermerit Nerelerde Kullanılır?

Mermerit Mutfak tezgahı, kuaför tezgahları, okul, lokanta, hastane, turistik tesisler, kurumlar, kooperatifler vb. için çok evyeli lavabo dökümü, hilton lavabo karşılama bankoları, sınırsız renk ve model seçenekleri ile mermerit imalatı olanaklıdır.

Mermerit günümüzde mutfak, banyo tezgahları, evye, damlalık, alınlık gibi pek çok üründe kullanılmaktadır. Ürünün içeriğinden dolayı kimyasal maddelere (asitlere, bazlara, yağlara) ısı ve ateşe, darbelere ve lekelere karşı oldukça dayanıklıdır. Ürünün, yüzeyi pürüzsüz ve gözeneksiz, su geçirmez, yanmaz ve hijyeniktir. İstenilen renkte, şekilde ve ebatta üretilebilmesinin yanı sıra evye,arka süpürgelik ve ön çıtaların yekpare olması ürüne ayrıcalık kazandırmaktadır. Dökülen asit, yağ, yoğurt suyu, kola, çay, limon suyu, asitli temizleyicilerden etkilenmez. Sıvıları kesinlikle emmez, yüzeyinde gözenekler olmadığından dolayı leke oluşturmaz, kir, bakteri ve mikropların oluşumuna izin vermez. Limon, sirke ve benzeri türde asitlerden etkilenmemesi, gözeneksiz olması ve ek yerlerinin pürüzsüz olması nedeniyle herhangi bir leke ve bakteri mikrop oluşumuna izin vermemesi, kolay temizlenebilmesi gibi özelliklerinden dolayı konutlar, bürolar, oteller için ideal bir malzemedir. Basit temizleme malzemeleriyle (sıvı olanlar tercih edilmelidir) kolayca temizlenir.

Mermerit yıllarca ilk günkü özelliklerini korur, renginde ve yüzeyinde herhangi bir değişme olmaz. Mermeritlerde çok çeşitli renk seçenekleri mevcuttur. Mermeritin çok geniş kullanım alanları vardır: Mutfak tezgahları ve bankolarında, Banyo dolapları için hazırlanan lavobolarda, Duvar kaplamalarında, (plaka olarak) Masa, sehpa ve dekoratif amaçlı malzemelerde, Okul, hastane, klinik, labaratuvar ve yemek teşhir yerleri gibi hijyen olması gereken mekanlarda, Banka ,fast food gibi müşteri kabul bankolarında, Bilgisayar masalarında, Otel, tatil köyleri ve dinlenme tesislerinde fazlasıyla kullanılır.

Mermerit ile Mermerin Farkı?

Mermerit her renkte üretilebilir. Mutfağınıza, banyo dolaplarınıza ve fayanslarınıza uygun, istenilen renk seçeneklerinde üretilebilir.
Mermerit Estetik ve *.
Cilalamaya gerek yoktur. Rengi yıllar geçsede solmaz ve parlaklığını kaybetmez.
Mermerit hafiftir, Mermer ise ağırdır.
Mermerit montajsız tek parçadır, Mermer ise montajlı çok parçalıdır.
Mermer ürünlerinde yapıştırma olduğu için, sızma olasılığı çok yüksektir. Mermeritte yapıştırma ve ek yeri yoktur. Bundan dolayı zamanla arka süpürgeliğin, ön ile kenar dudaklarının oynaması, açılması ve evye kısmının tezgahtan ayrılıp aşağı düşmesi gibi bir problemlerle karşılaşılmaz.
Mermerit üretimi hızlıdır, Mermer üretimi yavaştır.
Mermerit özel ebat ve şekillerde kolayca üretilebilir, Mermerde ise zordur.
Mermerit Granit (grapol) ve mermer (onix) görünümünde de üretilebilir. Mermerit Polyester bazlı üretim olduğu için, kasılmadan dolayı kırılma yapmaz.
Esneme payı mermere göre daha fazladır. Bu yüzden çok sağlam ve dayanıklıdır.
Mermeritler 220°c ısıya kadar (direk temaslar hariç) dayanıklı ürünlerdir.

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar23.004923.0971
Euro24.607624.7062
Hava Durumu
Saat